מעוניין בייעוץ מקצועי
נושא קידוחים?

ניקוז מסביב למבנים

בכל מגרש בנוי חשוב שתהיה מערכת ניקוז שמתעלת את מי הגשמים הלאה ומונעת הצטברות של מים לכדי שלוליות ענק, בורות והצפות.
    

מערכת ניקוז לחצר היא למעשה מערכת של תעלות ניקוז מי גשם המורכבת מבורות ומצינורות משופעים שתפקידם להסיט את מי הגשמים למקומות אסטרטגיים בשטח הבית ובמיוחד בחצר על מנת למנוע הצפות בגינה, רטיבות בקירות הבית, נזקים ליסודות המבנה ועוד. בכל מגרש בנוי חשוב שתהיה מערכת ניקוז שמתעלת את מי הגשמים הלאה ומונעת הצטברות של מים לכדי שלוליות ענק, בורות והצפות.

במקרה של גינה או חצר עם צמחיה או בוסתן, מערכת הניקוז מונעת ממי הגשמים להציף את הגינה. בבתים פרטיים עם גינה בנויה, מערכת הניקוז מונעת הצפה וחלחול של מי הגשמים מסביב ליסודות המבנה.

בחירת מערכת לניקוז היסוד
סוג המערכת נבחר על סמך התנאים שיש לטריטוריה. ככל שהבעיה בהצפה באתר חריפה יותר, אמצעי ההגנה צריכים להיות מכריעים יותר.

הסוגים העיקריים של מערכות שטח:

ניקוז סערה או ביוב סערה - התקנת ניקוז עילי סביב הבית. היתרון העיקרי שלה הוא טכנולוגיה פשוטה ומשתלמת. רוב העבודה מתבצעת במהירות וללא עזרת מומחים. החסרונות של מערכת זו כוללים יכולות מוגבלות. נקז הסופה מסוגל לסלק רק לחות מומסת וסערה, והוא לא יכול להתמודד עם בעיית מי התהום;
 
מערכת ליניארית - מכסה מגוון רחב של משימות, מסוגל לנקז את השטח של קוטג `הקיץ כולו ואת האזור שמסביב לבניין. במקרה זה, מים עוברים דרך התעלות ונכנסים לבאר לניקוז. ברוב המקרים הערוצים הם ליניאריים. סורגיות מיוחדות מונחות מעל;
 
מערכת נקודה - אפשרות עשה זאת בעצמך לניקוז יסודות, המאפשרת לך להסיר במהירות עודף לחות ממקורות שנמצאים במקום. מקורות אלה כוללים ברזי ספרינקלרים וצינורות מים. ניקוז הנקודה מכוסה בסורג מתכת דקורטיבי. הם מונעים מפסולת ופסולת עלים להסתם את המערכת. מכל נקודת צריכת מים, מונחות צינורות ניקוז ברחבי הבית במו ידיהם בהתאם לטכנולוגיה המניחה את החיבור הבא של נתיבי העברת מים עם כביש מהיר אחד המוביל לבאר.